A szilikálás fontos eljárás a modern szénszálerősített kompozitanyagok kerámiavázának gyártásában. Ezek a kompozitanyagok kiváló anyagi tulajdonságokkal rendelkeznek, pl. magas a hőstabilitásuk, kicsiny a sűrűségük és rendkívül kopásállóak.
E tulajdonságok miatt tehát a C/C – SiC kompozit a választandó anyag, ha nagyon oxidáló környezetről és nagyon magas hőmérsékletről van szó. Ilyen anyagokat alkalmaznak rakékathajtómű tolócsöve terelőlemezeiben, versenyautók féktárcsájában, golyóálló mellényekben és űrhajók hővédőpajzsában (a földi atmoszférába történő visszatéréshez).
E vegyületek előállításának egyik fő lépése a szilikálás, helyesebben folyékony szilícium beszivárogtatása porózus C/C anyagba (LSI: liquid silicon infiltration). Más eljárásokkal pl. kémiai gőz beszivárogtatással összehasonlítva az LSI a Carbolite Gero HTBL GR vákuum kemencében kivitelezhető költséghatékony és gyors módszer.
A kemencében történő hőkezelés során megolvad a szilícium a porózus C/C anyag tetején és bediffundál az anyag pórusaiba. Ez a szénváz és a szilícium reakciójához vezet, mely során SiC keletkezik, az eredmény SiC által elválasztott C/C szegmensekből álló nagyon sűrű anyag.
A HTBL kemence minden oldali hozzáférhetősége nagyon előnyös ehhez az alkalmazáshoz. Az automatikus szofveres vezérlés felügyelet nélküli működtetést és megfelelő adatrögzítést tesz lehetővé.
Kettő HTBL 80 GR/22-1G kemence installálás közben. Az egyik HTBL kemencét pirolízisre, a másikat szilikálásra használják majd.
Forgódugattyús (roots) vákuumszivattyú szolgál a végső finomvákuum elérésére. Speciális olajpumpa használatos a debinding eljárás parciális nyomás alatti kivitelezéséhez. A vákuumszivattyú elhelyezése külön egységet képez.